Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, oyunu kullandı Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, oyunu kullandı

Özel Haber

Antalya'nın Belek Turizm Bölgesi'ndeki NEST Kongre Merkezi'nde "Krizler Döneminde Diplomasiyi Öne Çıkarmak" temasıyla düzenlenen ADF 2024, üçüncü gün etkinlikleriyle sona erdi.

Çeşitli meselelerin görüşüldüğü forumda küresel meselelerin ve krizlerin yanı sıra iklim değişikliği, göç, İslam karşıtlığı, ticaret savaşları ve yapay zeka başta olmak üzere, birçok konu uzmanlar tarafından tartışıldı.

2021 yılında yaklaşık 2 bin kişinin katılım sağladığı ADF'ye, bu yıl 148 ülkeden 4 bin 700 kişi katıldı.

Diplomatların ve siyasilerin yanı sıra öğrencilerin, akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve iş dünyasının temsilcilerinin katıldığı panelde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, Gazzeli çocukların yaptığı resimlerin de yer aldığı "Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi" düzenlendi.

Refik Anadol'un sergisi ile Türkiye'nin diplomasi tarihinin ne kadar zengin olduğunu ortaya koyan, "Türkiye Yüzyılı" ile beraber bu diplomasinin hangi noktaya geldiğini, nasıl Türkiye'yi bölgesel ve küresel güç haline dönüştürdüğünü gösteren "Diplomasi Tüneli" de dikkati çekti.