Manisa'da 'Tarımsal üretim planlama' toplantısı yapıldı    Manisa'da 'Tarımsal üretim planlama' toplantısı yapıldı   

Başakşehir Olimpiyat Yolu Bulvarı üzerinde geçtiğimiz 14 Ocak tarihinde yaşanan olayda kadın bir sürücü, otomobiliyle “drift” diye tabir edilen yanlama harekete yaparak trafiği tehlikeye düşürdü. O anları kaydettiren kadın, görüntüleri “Çam Sakurayı yıkmaya geldim” notuyla bir de sosyal medyada paylaştı. Görüntülerin ardından harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği polisleri, çalışma başlattı. 
 
  Kadın magandaya ceza yağdı 
  
Görüntüleri inceleyen sivil trafik polisi, sürücünün kullandığı otomobilin 34 KIN 03 plakalı olduğunu ve sürücünün ise sunuculuk yapan Ahsenur A. olduğunu tespit etti. Polis tarafından yakalanarak gözaltına alınan Ahsenur A.’ya “Drift yapmak” maddesinden 32 bin 233 lira, “Saygısızca araç kullanmak” maddesinden 690 lira  olmak üzere toplam 32.923 TL idari para cezası uygulandı. 
 
  Hem ehliyeti alındı hem aracı men edildi 
  
Ayrıca 34 KIH 03 plakalı araç sürücüsü Ahsenur A.’nın aynı zamanda araç sahibi olması nedeniyle otomobili, 60 gün süre ile trafikten men edildi. Sürücü belgesi ise 60 gün süre ile geçici olarak geri alındı. İdari işlemleri tamamlanan Ahsenur A.’ya emniyette “Trafik Güvenliğini tehlikeye sokmak” maddesinden adli işlem yapılması sonrasında savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA