Özel Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Dikkatler Gazze'de yoğunlaşmalı  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Dikkatler Gazze'de yoğunlaşmalı 

AFAD, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda depremin saat 11,26'da yerin 7 kilometre derinliğinde yaşandığını belirtti. Vatandaşlar arasında paniğe neden olan deprem sonrası valilikten de açıklama geldi.    
  
AFAD, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde saat 11.26'da 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve on binlerce insanın hayatını kaybettiği depremin merkez üssü ilçelerinden Elbistan’da 4.4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle panik oluşmadı. Kısa süren deprem sonrası herkes hayatına kaldığı yerden devam etti. İlçede 6 Şubat 2023’ten sonra irili ufaklı depremler meydana geldiği öğrenildi. 
  
Kahramanmaraş Valiliğinden yapılan açıklamada, "Elbistan ilçemizde 4.4 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. An itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Gelişmeleri anlık takip ediyoruz. Depremden etkilenen hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun" denildi.