ANKARA (AA) - CK Enerji Çamlıbel Elektrik aracılığı ile Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) alan ve 120 bin kilovatsaatlik elektrik tüketimini yeşil enerjiden karşılayan Ozon Tekstil, sertifikasını yeniledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen uluslararası sertifikasyon sistemini yenileyen Ozon Tekstil, bu sayede 1 milyon kilovatsaati bulan elektrik tüketimini yeşil enerjiden karşılayacağını belgeledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü Muharrem Bülbül, çevre dostu enerji uygulamalarının öneminin arttığını belirterek, şunları kaydetti:

"Ozon Tekstil'in 1 milyon kilovatsaatlik tüketimini yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamayı taahhüt etmesi, doğanın ve kaynakların korunmasına olan katkısını göstermesi açısından çok değerli. CK Enerji olarak, sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etmek adına Ozon Tekstil gibi iş ortaklarımıza destek olmaktan mutluluk duyuyoruz."

İsrail ile ihracat kısıtlamasına gidiliyor  İsrail ile ihracat kısıtlamasına gidiliyor 


Kaynak: aa