Özel Haber 

Altınok, yaptığı konuşmada Ankara'nın trafik sorununa değinerek yeni metro haları ve havalimanı metro projesi çalışmalarının yapılacağını belirterek,altyapı ve kentsel dönüşüm projelerini hızla başlatacaklarını söyledi.  

Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde (ABB) çalışan hiçbir çalışanı göreve geldiklerinde işten çıkarmayacaklarını söyledi. Altınok, "Belediyede çalışan işçilerimizin maaşına da zam yapacağız. Bu Altınok sözüdür" dedi.

Ankara'nın trafik sorununa değinen Altınok, gerekli yatırımlar ve tedbirlerin alınmaması halinde Ankara'nın İstanbul'un trafiğinden daha çekilmez bir hale geleceğini ifade ederek, "Ankara’da trafik çilesini ortadan kaldıracağız" açıklamasını yaptı.

Havalimanına ulaşımda vatandaşların zorluk çektiğini belirten Altınok, "Ankara maalesef havaalanına metrosu bulunmayan tek Avrupa başkentidir. İlk işlerimizden birisi bu olacak" şeklinde konuştu.

Altyapı eksiklerini hızla gidereceklerini söyleyen Altınok, "Kentsel dönüşüm sürecini hızlıca başlatacağız" dedi.

Telefererik kazası sonrası gözaltına alınan 12 şüpheli adliyeye sevk edildi Telefererik kazası sonrası gözaltına alınan 12 şüpheli adliyeye sevk edildi

Ankaralıların ev sahibi olması konusunda destek sağlayacaklarını söyleyen Altınok, "En az 20 bin vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız" açıklamasını yaptı.

Başkentin ulaşım projelerini çeşitlendireceklerini ifade eden Altınok, metro ve otobüslerin 24 saat hizmet vereceğini söyledi. Altınok, üniversite öğrencilerine ulaşımın ücretsiz olacağı müjdesini de verdi.